Zpět na stránku
o cestování


SLOVENSKO (Slovenský ráj, Spiš, Pieniny)
17. - 23. srpna 2002


Úvod
Slovenský ráj - 1.den
Slovenský ráj - 2.den
Slovenský ráj - 3.den
Spišský hrad
Spišské Podhradie
Pieniny
Kniha návštěv
 
  Na Slovensko jsme jeli autem. Cesta tam (z Říčan do Čingova ve Slovenském ráji) nám trvala 6 hodin. Trasa: Říčany - Brno - Uherské Hradiště - Starý Hrozenkov - Trenčín - Ružomberok - Poprad - Čingov. Zpět jsme se vraceli z Pienin - z osady Haligovce (Haligovce - Červený kláštor - Poprad - Ružomberok - Trenčín - Starý Hrozenkov - Brno - Říčany). Zpáteční cesta nám díky zácpám na slovenských silnicích trvala 9 hodin. Celkem jsme najeli 1.120 kilometrů, to vše bez nehod - pouze s jedním dopravním přestupkem - v Žilině jsem vjela do zákazu vjezdu a co byste čekali? Byli tam bdělí slovenští policajti - stálo nás to po "slevě" jenom 200 Sk;-)

První tři dny jsme strávili ve Slovenském ráji - ubytování jsme měli zajištěné v hotelu Flóra v Čingove (NEDOPORUČUJU! - leda pokud se chcete vrátit hluboko do socialismu...). Z Čingova jsme podnikli tři pěší výlety. První - na Tomášovský výhľad, Kláštorisko a Prielomom Hornádu kolem ústí Bieleho potoka zpět do Čingova, druhý - túra Suchou Belou a třetí - Zejmarskou roklinou na Geravy, odtud lanovkou do Dedinek a potom autem do Dobšinskej ľadovej jaskyně.

Další den jsme se vydali na Spiš - ubytovaní jsme byli ve Spišskom Podhradiu, jehož součástí je i Spišská kapitula a nachází se přímo pod Spišským hradem. Tato část Slovenska je velice hezká a Spišský hrad je prostě úžasný!

Nakonec jsme jeden den strávili v Pieninách na hranicích s Polskem. Plavili jsme se tam na voru (po slovensky na plti) po řece Dunajec a kochali se krásnou okolní přírodou. Je tam prostě nádherně!


Cestou do ráje - pohled na Vysoké Tatry  Cestou do ráje - pohled na Nízké Tatry  Slovenský ráj

Slovenský ráj - Tomášovský výhlad  Slovenský ráj - pohled na Hornádskou kotlinu  Slovenský ráj

Slovenský ráj - Tomášovský výhlad z Prielomu Hornádu  Slovenský ráj - řeka Hornád  Slovenský ráj - řeka Hornád

Slovenský ráj - Suchá Belá  Slovenský ráj - Suchá Belá  Slovenský ráj - Zejmarská roklina

Spišský hrad  Spišský hrad  Spišský hrad

Spišský hrad  Pieniny - Tři koruny  Pieniny

 
© Aneris, září 2002