1. + 2. den - CESTA TAM + AMSTERODAM, NEWCASTLE (1352 km)

Amsterodam - coffeshopAmsterodam - všudypřítomná kolaTak a začínáme... Do Skotska jsme jeli autobusem (ó kolena, kolena...) přes Německo a Holandsko. Vyrazili jsme v sobotu 26.06.2004 večer v 22 hodin a po dlouhé úmorné cestě jsme v neděli 27.06.2004 v poledne dorazili do AMSTERODAMu.

Do vyplutí našeho trajektu do Newcastlu zbývalo ještě 5 hodin, takže jsme měli čas na prohlídku města.

Amsterodam je fascinující město. Je jako celé Holandsko protkán vodními kanály, domy na březích se naklání do vody - stejně tak jako ty v úzkých uličkách - téměř žádný dům nestojí rovně. V centru, které jsme trošku prošli, je pochopitelně spousta kol, coffeshopů a "domů s červenou lucernou".
Amsterodam    Amsterodam    Amsterodam


Trajekt Duke of ScandinaviaV přístavu jsme se v 16 hodin nalodili na trajekt lodní společnosti DFDS SeaWays "Duke od Scandinavia", který pojme 1120 pasažérů a 375 aut. V 17 hodin jsme pod dánskou vlajkou odpluli do Newcastlu v Anglii. Cesta trvala 17 hodin - až do 9 hodin anglického času, takže jsme na mírně se kolébajícím trajektu strávili noc. Ubytováni jsme byli v kajutách po čtyřech, hluboko pod čarou ponoru;-) Na horních palubách trajektu bylo spousta přiležitostí jak rozptýlit pasažéry - restaurace se živou i reprodukovanou hudbou, bary se zábavným programem, kina, diskotéky, obchody, herny, bazén, sauna... Musím ale říct, že jsme byli velice rádi, když se z lodního rozhlasu ozval hlas kapitána informující nás o tom, že za chvilku přistáváme ve staré dobré Anglii - v NEWCASTLE... ;-)  
Říjen 2004, © Aneris